Skip to content
Image collection of wild vascular plants
by Tamás Exner
Menu and widgets
World Flora
Families
Alphabetical order
Do you know these plants?
European flora
Hungarian flora
Asteraceae
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Leontodon incanus
Leontodon longirostris
Leontodon rigens
Leontodon saxatilis
Leontodon tuberosus
Leontopodium nivale
Leucanthemella serotina
Leucanthemopsis alpina
Leucanthemum adustum
Leucanthemum halleri
Leucanthemum ircutianum
Leucanthemum lithopolitanicum
Leucanthemum vulgare
Liatris scariosa
Liatris spicata
Ligularia dentata
Ligularia sibirica
Limbarda crithmoides
Logfia gallica
Loricaria thuyoides
Posts navigation
« Previous
1
2